Austrija: Penc - Veber, Danso, Poš - Zajvald, Grilič (od 43. Lajmer) - Vimer, Baumgartner, Pras, Šmid - Arnautović (od 46. Gregorič).

Srbija: V. Milinković-Savić – Spajić (od 46. Milenković), Veljković, Pavlović – Živković, Gudelj, Maksimović (od 43. Ilić), Gaćinović – Tadić (od 46. Mitrović), S. Milinković-Savić

"Orlovi" su na prepunom stadionu "Ernst Hapel" počeli veoma loše i na početku primili dva gola za tri minuta.

Najpre je u 11. minutu Vimer pobegao Veljkoviću iza leđa i efektno pogodio mrežu od stative.

Samo tri minuta kasnije je i asistent kod prvog gola, Baumgartner, upisao svoje ime u listu strelaca.

Vlahović je izgubio loptu na sredini, a Austrijanci su to očas posla pretvorili u šansu i gol za 2:0.

Međutim, nešto kasnije su popravili utisak sa promašenim zicerom Dušana Tadića i golom Strahinje Pavlovića.

Inače, fudbaler Salcburga je bio najbolji pojedinac Srbije na ovoj utakmici, kako u odbrani, tako i u napadu.

U drugom poluvremenu su Piksijevi izabranici bili nešto konkretniji, igrali sa nešto drugačijom energijom, ali nisu umeli do gola za izjednačenje.

Visok presing i nekoliko oduzetih lopti na polovini Austrije nisu doneli željeni rezultat i pravu šansu.

Dok su domaći na drugoj strani dva puta imali kontre za 3:1, ali je sjajan bio pomenuti Pavlović.

U samoj završnici je emociju, i to veliku ljutnju, pokazao selektor Stojković i na taj način je izašao sa terena. Uskoro ćemo saznati i zbog čega.

Poslednju proveru Srbija će imati 8. juna u Stokholmu protiv Švedske, kada će se od fudbala zvanično oprostiti Zlatan Ibrahimović.

Prvi meč na šampionatu Evrope igraće 16. juna u Gelzenkirhenu protiv Engleske.

Rivali u grupi C biće joj još Slovenija 20. juna u Minhenu i Danska 25. juna, takođe na "Alijanc areni".