Srpski teniser nije na najbolji način otvorio susret, te je Španac odmah napravio brejk i poveo sa 1:0 u gemovima. Ipak, Novak je ekspreno odgovorio u drugom gemu, vratio brejk i stigao do izjednačenja. Prvi set bio je prilično ujednačen, da bi u desetom gemu Novak napravio drugi brejk u setu i poveo sa 1:0.

Valja napomenuti da je tokom prvog seta jedan navijač dekoncentrisao srpskog tenisera, te je Novak zahtevao od sudije da ga udalji iz gledališta.

U nastavku se Đoković probudio i doslovno "pregazio" rivala, a u prilog tome govori i činjenica da je drugi set dobio rezultatom 6:1. Srpski teniser je posle šet uzastopnih gemova, pri rezultatu 4:0, prepustio rivalu jedan gem, da bi nakon toga nastavio u prepoznatljivom ritmu.

Treći set je srpski teniser dobio rezultatom 6:2 i bez većih problema se plasirao u narednu fazu turnira.

Đoković će u trećem kolu odmeriti snage sa boljim iz duela Museti-Monfis.