Izabranici selektora Zlatka Dalića, bez pošteđenog kapitena Luke Modrića, slavili su večeras na krilima sjajnog Lovre Majera konačnim rezultatom 3:0.

Već u desetoj minuti utakmice Majer je postigao golčinu iz slobodnog udarca. Sa oko 25 metara udaljenosti Majer je poslao loptu u gol Makedonaca iznenadivši golmana Dimitrievskog.

Mogao je Majer šest minuta kasnije i do novog gola iz polukornere je šutirao direktno po golu, ali je ovoga puta Dimitrievski bio spreman.

Ipak za miran odmor Majer se potrudio u 45. minuti  Sjajno je kombinovao sa Petkovićem i akciju pretvorio u 2:0.

Potpuni debakl Makedonci su doživjeli u 80. minutu. Budimir je pucao glavom, Dimitrievski odbio na kratko loptu, ali ravno na ljevicu Marka Pašalića koji je iz voleja neodbranjivo zakucao loptu u rašlje za 3:0.

Fudbaleri Hrvatske naredni prijateljski meč imaće protiv Portugala 8. juna. Na Euru Hrvatska prvo igra sa Španijom (15. juna), potom Albanijom (19. juna) i Italijom (24. juna).