Srbija je po drugi put zaredom poražena od Grčke ovoga puta rezultatom 12:10.

Poslednji meč će biti u borbi za sedmo mesto, gde će Srbija igrati protiv poraženog iz duela Crne Gore i Rumunije.

Najefikasniji u timu Srbije je bio Dušan Mandić sa tri gola.

Nisu vaterpolisti Srbije mogli da poprave utisak posle poraza od Mađarske u četvrtfinalu EP.

Sada su dobro počeli utakmicu, dobili prvu četvrtinu sa 5:3, uz svih pet različitih strelaca. Dobar je bio na golu Radoslav Filipović kome je selektor Uroš Stevanović ukazao šansu na ovom meču.

Imala je Srbije problem što nije postizala golove iz pozicione igre, a to se videlo krajem prvog poluvremena u kome je Srbija doživela ozbiljan pad u igri i gde je dozvolila Grcima da se vrat iz minusa od dva gola i na poluvreme odu u egalu.

Ta igra sa kraja prvog poluvremena kao da se preslikala na nastavak meča, gde je Srbija postigla svega dva gola.

Ređali su se problemi u odbrani i u napadu, Grci su pravili razilku dok je Srbija bila nemoćna u odbrani i u napadu.

Na kraju je rezultat meča bio 12:10 za Grke, što je i realan prikaz stanja u bazenu na ovom meču, gde je Dušan Mandić bio jedina svetla tačka u timu Srbije.

Ovo je drugi poraz od Grka zaredom, koji će tako se boriti za peto mesto, dok Srbiju očekijue duel za sedmo u utorak.