Duel velikih gradskih rivala privukao je veliku pažnju, a prije sedam dana Inter je bio bolji. Nero-azuri su kao gosti slavili sa 2:0.

Večeras, kada je Inter nominalno bio domaćin utakmica nije bila naročito zanimljiva. U prvom poluvremenu je bolje šanse imao Milan ali u dva navrata Brahim Dijaz i Rafa Leao nisu uspjeli da postignu gol iz dobrih situacija. Istina prijetio je i Inter na drugoj strani ali je Majk Menjo sa uspjehom zaustavljao udarce Dzeka i Martineza. Ostalo je početnih 0:0.

U nastavku meča bez velikih uzbuđenja do 74.minuta. Tada je Lukaku prihvatio loptu u šesnaestercu Mllana opkoljen sa nekoliko protivničkih defanzivaca. Ipak je uspio da nekako pošalje loptu do Lautara Martineza koji iskosa sa lijeve strane gađa bliži ugao i šalje loptu u mrežu Majka Menjoa. Uslijedila je erupcija oduševljenja navijača Beneamate.

Lautaro je ubrzo imao novu priliku ali je Menjo ovoga puta bio bolji.

Do kraja vise nije bilo šansi. Inter je zasluženo obezbjedio kartu za Istanbul, gdje čeka boljeg iz sutrašnjeg dvoboja Mančester Siti-Real Madrid.