Srbija je došla do prednosti golom Dušana Tadića u 16.minutu nakon asisteencije Filipa Kostića. U daljem toku I poluvremena Orlovi su imali još 2-3 dobre situacije pred golom Litvanije, pogodili su stativu  ali u završnici nisu bili precizni Grujić i Mitrovič. Djelovalo je da će Piksijevi izabranici lakše slomiti otpor Litvanaca ali ostalo je 1-0, nakon čega se otišlo na pauzu.

Srbija je u II poluvremenu nastavila sa napadima što je brzo urodilo plodom. Poslije pasa Mitrovića ka Tadiću, kapiten je slomio odbranu gostiju, uputio loptu u sredinu, gdje je sa 5 metara u mrežu smjestio Vlahović. Do kraja utakmice nije bilo golova iako je obostrano bilo prilika. Nije jasno zasto je poništen gol Filipu Kostiću jer bilo je jasno da ofsajda nije bilo.

Srbija startuje sa 3 boda, koliko je sakupila i Crna Gora koja ne nešto ranije savladala Bugarsku u Sofiji sa 1:0.