Vodeći pogodak za Belgiju je postigao Tilemans. Lukaku se odlično zagradio u kaznenom prostoru, poslao povratnu loptu do Tilemansa, koji se odlično snašao, savladao Nicu i upisao se u strijelce već u 2.minutu.

Potom se igralo otvoreno, bliže pogotku je bila Belgija. De Brujine i Tilemans su propustili velike prilike.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U nastavku se ponovo igralo otvoreno. Belgija je imala inicijativj i stigla do drugog gola, međutim pogodak Lukaku je poništen zbog ofsajda. u 67.minutu.

Međutim, Crveni đavoli su nastavili da budu aktivni. Golman Kadtels je ispucao loptu, De Brujne je došao do nje i pogodio za 2:0 u 78.minutu.Lako je savladao Nicu.

Belgija je u prvoj rundi pretrpela poraz od Slovačke (1:0), dok su Rumuni deklasirali Ukrajinu sa 3:0.

Rumunija bi pobedom obezbedila plasman u narednu fazu, dok je za Belgiju ovo bio poslednji voz.

Posle dva odigrana kola sve četiri selekcije iz grupe E imaju po tri boda, pa će poslednje kolo odlučivati ko će u osminu finala.

U poslednjem kolu, 26. juna od 18 časova, igraće Ukrajina - Belgija i Slovačka - Rumunija