Utakmica je prekinuta na 7:55 minuta pre kraja treće četvrtine pri vođstvu Partizana 57:45.

Prvo su igrači i delegacija Crvene zvezde napustili parket, a potom su isto uradili i arbitri.

Posle duže pauze u "Beogradskoj areni", odlučeno je da utakmica bude nastavljena u četvrtak. Posle toga su i igrači Partizana napustili parket.

Međutim, u 22.45 h igrači Zvezde su se pojavili na parketi, za razliku od košarkaša Partizana.

Zatim se čekalo na igrače crno-brlih koji se nisu pojavilo do 23.06 h. Sudije su odsvirale kraj. Pozdravili se sa igračima Zvezde i napustili parket.

Usledio je pozdrav igrača Zvezde na sredini terena, a potom su i oni napustili halu.

Šta sada?

Najverovatniji scenario jeste da će biti proglašena pobeda za Crvenu zvezdu, registrovana službenim rezultatom 20:0 i biće im dodeljen pehar.

Samim tim kada su sudije izašle na teren i počelo je odbrojavanje igračima Partizana da se vrate.

Ostaje zvanično da se oglasi direktor Košarkaške Superlige Aleksandar Grujin sa najpreciznijim informacijama.

U prvom meču koji se igrao u hali "Aleksandar Nikolić" Crvena zvezda je slavila rezultatom 89:88, i za titulu KLS im nedostaje samo jedan trijumf.