Bio je to poslednji susret pretposlednjeg kola, a Juventus je u samom finišu uspeo da se spasi poraza, 3:3 (2:0).

Delovalo je da će Bolonja slaviti, imala je do 76. minuta velikih 3:0, ali su bjankoneri u rasponu od samo osam minuta postigli tri gola i stigli do 3:3.

Dušan Vlahović, reprezentativac Srbije, bio je na terenu do 64. minuta kada je umesto njega ušao Arkadijuš Milik.

Rikardo Kalafiori je doneo prednost Bolonji već u drugom minutu da bi u 11, Argentinac santjago Kastro povisio na 2:0.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 53. Kalafiori drugim golom na susretu ponovo podigao sve na tribinama kada je pogodio za 3:0.

Međutim, Juventus se nije predavao. Federiko Kjeza je dobro reagovao na odbitak u 76. minutu i snažnim udarcem smanjio na 3:1.

U 83. minutu velemajstorija Milika - sjajno je izveo slobodan udarac, prebacio "živi zid" i postigao lep gol za 3:2.

Samo  minut kasnije, nova kapitulacija odbrane Bolonje, ovog puta mrežu je za konačnih 3:3 zatresao Kenan Jildiz.

U poslednjem kolu Bolonju 24. maja čeka gostovanje Đenovi, dok Juventus dan kasnije dočekuje Moncu.