Dva velika rivala priredili su novi epski spektakl i dokazali da najbolji evropski fudbal uvek ima šta novo da ponudi.

Nakon vatrometa Reala i Sitija, odnosno, Arsenala i Bajerna, PSŽ i Barsa su igrali muški i često spuštenih gardova, što je donelo pet golova.

Prvih pola sata nije nagoveštavalo takav rasplet, jer je PSŽ krenuo ofanzivno, a onda u jednom momentu Barsa uzvratila udarac sa par šansi i izbijenom loptom sa gol-linije Nuna Menteša.

Ali je onda Rafinja u 37. minutu uspeo da realizuje jednu od polukontri Katalonaca i da iskoristi kiks Donarume.

PSŽ, praktično, nije pokazao ništa na ovoj utakmici do 48. minuta, a onda je dva puta u tri minuta pokazao šta zna.

Najpre je Usman Dembele posle dobrog driblinga zakucao loptu u mrežu bivšeg kluba i prilično burno proslavio svoj pogodak.

A onda, samo 100-ak sekundi kasnije, kompletiran je preokret Parižana.

Vitinja je bio strelac posle još jedne sjajne akcije PSŽ-a, a usled ozbiljno uzdrmane i grogirane odbrane Barse.

Stadion je eruptirao, a tribine se usijale. Međutim, iz nekog razloga "sveci" nisu nastavili da igraju na taj način.

Svesno ili nesvesno, povukli su se i prepustili sredinu Barsi, koja je to umela da kazni. Ponovo.

Igrao se 62. minut kada je Rafinja, posle prelepe asistencije rezerviste Pedrija, uspeo iz prve da pogodi mrežu Donarume za 2:2.

Novo izjednačenje potrajalo je tek 15-ak minuta, jer smo u 77. videli novi preokret.

Barsa je tada stigla do pobedonosnog gola i to preko još jednog rezerviste, štopera Kristensena, kome je to bio prvi kontakt sa loptom na meču.

Glavom je nadskočio sve čuvare, mada se mora priznati da je na petercu neshvatljivo ostao usamljen i tako je doneo veliku prednost Ćavijevom timu pred revanš za šest dana.