"Nero-azuri" su do trijumfa došli nakon velikog preokreta, kompletiranog u 95. minutu.

Mnogi će reći, tako se osvaja "Skudeto", pošto sada Inter ima 82 boda, čak 14 više od gradskog rivala Milana sa kojim se sastaje u sledećem kolu u popularnom "Derbiju dela Madonina".

Tada bi mogao i matematički da obezbedi osvajanje titule.

Sa druge strane, crno-beli iz Udina sada imaju 29 osvojenih bodova na 14. mestu.

Iz vizure srpskih ljubitelja fudbala, meč će biti upamćen i po tome što je mrežu svog nesuđenog kluba zatresao srpski reprezentativac Lazar Samardžić.

I to slučajno, pošto je delovalo da je pokušao da centrira po zemlji sa desne strane, a lopta prošla sve igrače u bloku i odsela u golu Jana Zomera.

Podsetimo, prethodnog leta je već bio viđen transfer Samardžića iz Udinezea u Inter, ali je on stopiran u poslednjem momentu.

Udinezeu je taj slučajan šut bio i jedini upućen u okvir gola rivala na celoj utakmici.

Inter je u drugom poluvremenu još više napao, a u 55. minutu je došao do izjednačenja.

Golman"zebri" Maduka Okoje neoprezno je u vazduhu pokupio Denzela Damfrisa i dosuđen je penal, koji je u 1:1 pretvorio Hakan Čalhanolu.

Inter je pokušao da dođe do preokreta, ali je Udineze odolevao sve do petog minuta nadoknade.

Tada je Lautaro Martines šutirao sa oko 20 metara, Okoje je odbio loptu do stative, ali je odbitak stigao pravo do Davida Fratesija koji ju je smestio u praznu mrežu za krajnjih 2:1.