Iako su Orlići na stadionu "Dubočica" prvi došli do vođstva, golom Stefana Mitrovića u 40. minutu susreta, gosti su u drugom poluvremenu nadigrali selekciju Ljubinka Drulovića i došli do tek treće pobede u poslednjih 15 utakmica.

Golove za Irce postigli su Čarli Alen u 56. minutu, nakon munjevite kontre i asistencije Šona Stjuarta, odnosno Krejg Farkuar koji je u 70. minutu glavom zatresao mrežu Veljka Ilića nakon prekida Džastina Devenija sa desne strane.

Prethodne dve pobede Irci su ostvarili protiv Litvanije na domaćem terenu još decembra 2021. godine, a drugu kao gosti protiv Azerbejdžana u oktorbu 2023. godine.

Tako su Orlići doživeli drugi veliki šamar u razmaku od četiri dana, pošto su prethodno osvojili samo bod na gostovanju Luksemburgu (1:1).

Srbija tri kola pre kraja kvalifikacija ostale na trećem mestu na tabeli sa deset osvojenih bodova, pet manje od drugoplasirane Engleske i osam manje od lidera grupe Ukrajine. Treba istaći da obje selekcije imaju i utakmicu manje od Srbije.