Barselona je izborila plasman u narednu fazu takmičenja, pošto je u prvom meču osmine finala LŠ, odigranom 21. februara u Napulju bilo

Golove za Barselonu u večerašnjem meču postigli su Fermin Lopez u 15, Žoao Kanselo u 17. i Robert Levandovski u 83. minutu. Jedini strelac za ekipu iz Napulja bio je Amir Rahmani u 30. minutu.

Znatno zanimljiviji duel igrao se na Emirejtsu, gde je domaći Arsenal izborio prolaz dalje, pošto je eliminisao Porto posle produžetaka rezultatom 1:0 i slavio posle penal serije.

Izabranici Mikela Artete su u ovaj meč ušli sa dozom opreza, jer je Porto u prvom duelu slavio rezultatom 1:0.

Posle početne inicijative Arsenal je došao do vođstva u 41. minutu, kada je mrežu portugalskog tima na asistenciju Odegarda pogodio Trosar.

U nastavku duela domaći tim je nastavio sa napadima, nizale su se šanse pred Rajinim golom, ali promene rezultata nije bilo.

Kako ni posle produžetaka nije bilo pobednika, pristupilo se izvođenju penala, a smireniji i precizniji bio je domaći sastav.

Odlučujući trenutak dogodio se u drugoj seriji, kada je udarac Vendela bravuroznom intervencijom zaustavio Raja.

Barselona - Napoli 3:1 (kraj)

Arsenal - Porto 1:0