Posle trijumfa nad Finskom u Beogradu, ekipa Svetislava Pešića ostala je perfekta i u Tbilisiju, pa su aktuelni šampioni sveta na skoru 2-0 u posle februarskog prozora.

Srebrne iz Manile ka pobedi vodio Marko Gudurić sa 16 poena, uz odličnu podršku Vanje Marinković, koji je dao 15. Dvocifreni u srpskom timu bili su još Aleksa Avramović sa 12, koševa a Filip Petrušev 11.

Kod Gruzije Tornike Šengelija je bio najefikasniji sa 17 poena, dva manje je postigao Džo Tomason.

Reprezentacija Srbije je odlično otvorila meč, posle prve deonice je vodila 21:12, a sredinom treće je imala plus 13 - 38:25. Serijom 6:0 je okončala prvo poluvreme pa se na odmor otišlo vođstvom "orlova" 38:31.

Srbija je loše otvorila treću deonicu, pa je ekipa selektora Aleksandra Džikića smanjila na samo minus četiri (39:43) u 23. minutu. Odbila je Srbija taj napad i povela ponovo plus 10 (51:41) u 26. minutu, a na kraju treće deonice vodila je 60:52.

Smanjila je Gruzija na minus četiri (56:60), ali je Srbija odgovorila serijom 11:0 i u poslednjih šest minuta ušla vođstvom 71:56, posle čega utakmica i bila prelomljena.

Srbija naredne mečeve u kvalifikacijama igra u novembru, kad će 21. gostovati Danskoj, a tri dana kasnije će ugostiti istog rivala.

Plasman na Evropsko prvenstvo će obezbediti dve najboljeplasirane selekcije ne računajući Finsku, koja kao jedan od domaćina Evrobasketa ima garantovano učešće.

U drugom meču grupe G Finska je kao domaćin pobedila Dansku rezultatom 89:85 iako je na poluvremenu gubila čak 16 razlike (42:58).

Srbija je tako jedina sa maksimalnim učinkom posle dva kola, Finska i Danska imaju skor 1-1, dok je Gruzija počela sa dva poraza.