Prvi do vođstva stigli su fudbaleri domaćeg sastava. Igrao se 10. minut kada je mrežu Milana pogodio Burižo i najavio efikasan susret. Ipak, samo 10. minuta kasnije Luka Jović postiže pogodak i donosi izjednačenje svom timu.

Nedugo zatim, ponovo je u glavnoj ulozi bio srpski reprezentativac, ali je ovoga puta skrivio penal. Odgovornost je preuzeo fenomenalni Burigo i ponovo vratio prednost Renu.

Italijanski sastav je preko Leaa ekspresno odgovorio, da bi "Pirovu pobedu" Renu doneo Burigo, svojim trećem golom na meču.

Naredne faze drugog po snazi Evropskog takmičenja domogla se i Benfika. Portugalski sastav je "preživeo" gostovanje Tuluzu, a meč je završen bez pobednika - 0:0. Ipak, portugalski sastav je u prvom meču slavio rezultatom 2:1, te je i više nego zadovoljan ishodom revanš susreta.

U prilično izbudljivom meču Frajburg je posle produžetaka savladao Lens sa 3:2, dok je Braga i pored trijumfa od 3:2 ispala od Karabaga.