Ona je u dva seta savladala američku nadu Kori "Koko" Gof sa 7:6 (2), 6:4.

Inače, Gof je kao četvrta teniserka sveta bila najviše rangirana igračica koju je Sabalenka pobedila na nekom Grend slemu.

Sabalenka joj se revanširala za poraz u prethodnom susretu u finalu US Opena prošle godine.

Beloruskinja je i prva igračica od Serene Vilijams (2016-2017) koja će drugu godinu u nizu igrati finale AO.

Takođe, ona je tek druga teniserka u ovom veku koja je stigla do najmanje tri uzastopna Grend slem finala, posle Viktorije Azarenke koja je igrala četiri u nizu od AO 2012. do US Opena 2013.

Sabalenka će titulu u Melburnu braniti protiv pobednice meča između Dajane Jastremske iz Ukrajine i Kineskinje Ćiven Dženg.

Dve teniserke su vodile vrlo izjednačenu bitku u kojoj je Sabalenka imala mnogo bolji drugi servis (50% vs 39%).

Više je grešila od Amerikanke (28-20 neiznuđene), ali je napravila i više vinera (33-22).

Meč su počele nervozno, pa smo videli brejk za brejkom već u prva tri gema, a čak šest u celom prvom setu.

Sabalenka ubrzo pravi novi brejk i uskoro stiže do 5:2, a onda potpuno staje. Gof joj oduzima servis za set, a nakon što spasava i set loptu na 4:5 i poravnava, pravi novi brejk i preokreće na 6:5.

Međutim, Sabalenka odoleva pritisku i brejkom dolazi do taj-brejka gde kreće silovito i sa četiri mini-brejka stiže do 6:1, pa stiže do 1-0.

Nakon što je Gof spasla dve brejk lopte na otvaranju drugog seta, usledila je "ziheraška" igra obe teniserke.

U narednih pet gemova teniserka koja nije servirala je osvojila samo jedan poen.

Sabalenka propušta novu brejk šansu na 3:3, ali konačno koristi drugu od dve prilike na 4:4 i tu prelama meč.