Posle velike drame i peteraca Mađarska je pobedila sa 15:14 (3:3, 2:2, 3:2, 2:3 - 5:4).

Šteta, bilo je prilike, ali je na kraju srpskim momcima nedostajalo i malo sreće.

Počelo je vođstvom Mađara, ali je Srbija ubrzo preokrenula, posle pogotka Strahinje Rašovića, a potom i Nikole Jakšića.

Tatrai je postigao drugi gol za Mađare i izjednačio na 2:2, ali posle četiri minuta igre Dušan Mandić je pogodio sa distance za vođstvo Srbije od 3:2.

Do kraja prve četvrtine, Mađari su uspeli da izjednače na 3:3 preko Feketea, a srpski tim u poslednjem napadu nije uspeo da iskoristi prednost dva igrača više.

Mandić je potom iskoristio peterac početkom druge deonice, doneo prednost Srbiji od 4:3.

Početkom druge četvrtine odbrane su došle do izražaja, Srbija je uspela da se u 11. minutu odbrani sa dva igrača manje.

Međutim, slabije je Srbija igrala u napadu u ovoj četvrtini, Mađari su se takođe dobro branili i na kraju, na poluvreme se otišlo u egalu, 5:5.

Neizvesnost se nastavila i u trećoj četvrtini, Jakšić je postigao gol za Srbiju, ali na drugoj strani Vince Vigvari dva i Mađarska je sredinom treće deonice imala ponovo gol prednosti, 7:6.

Uspeo je Viktor Rašović da se izdigne u ovoj četvrtini, postigne gol kada smo imali igrača više za 7:7, a potom sa iste pozicije i na dva minuta pre kraja treće četvrtine za 8:7.

Ipak, golovima Tatraija i Vincea Vigvarija, Mađarska je uspela da okrene i sa 9:8 uđe u poslednjih osam minuta igre.

Pokušao je selektor Srbije Uroš Stevanović zamenom golmana, Filipović je zamenio Mitrovića, i to je zbunilo Mađare.

Strahinja Rašović posle prve odbrane Filipovića iz kontre pogodio za 9:9.

Sudije su u dva navrata previdele prekršaje nad našim igračima, ali ni Mađari nisu koristili te poklone.

Poslednja dva minuta, velika drama, Vico je doneo prednost Srbiji, ali je Vince Vigvari uspeo da izjednači na 10:10.

Mandićev udarac na 43 sekunde pre kraja je izblokiran, Mađari su imali napad posle tajm-auta.

Uspela je Srbija da se odbrani, ostalo je nerešeno i tako se došlo do izvođenja peteraca.

Tu je presudio momenat dekoncentracije Marka Radulovića u drugoj seriji, iskliznula mu je lopta i time je propao pokušaj da izvede peterac.

Svi ostali bili su precizni, a poslednji gol na meču postigao je Gerg Fekete, pa su Mađari sa 5:4 na peterce stigli do četiri najbolja, dok će Srbija igrati za peto mesto.