Gosti su bili bez poena iz igre osam i po minuta, na prelazu iz treće u četvrtu deonicu.

Bio je to period kada je Fener sagradio ubedljivu prednost i stavio tačku na meč u kojem je Partizan imao 17 poena prednosti u prvoj deonici

Nastavak je, nažalost, doneo potpuni slom ekipe Željka Obradovića i totalno "pomračenje" u pomenutom periodu kada gosti jednostavno nisu znali, ni timski ni individualno, kako da dođu do koša.

Pi-Džej Doužer je na 03:23 minuta do kraja treće četvrtine pogodio za dva i tada doneo prednost Partizanu 60:58 međutim crno-beli su na naredni koš iz igre čekali sve do pet minuta pre kraja poslednje deonice.

U međuvremenu, domaći tim je napravio seriju 22:6 i obesmislio svaki dalji napor gostiju da mogu režirati veleobrt.

Naneli je tada pogodio za 82:66 na 05:06 do krraja utakmice, prekinuo napadačku agoniju, ujedno prekinuo i najduži period bez poena iz igre Partizana ove sezone.