Fiorentina je deklasirala Leh na gostovanju u Poznanju sa 4:1 i faktički već obezbijedila plasman u polufinale Lige konferencija.

Artur Kabral je već u 4. minutu zatresao mrežu gostiju. Izjednačenje je donio Kristofer Velde u 20 minutu. Prednost na semaforu je u 41. mnutu uzvratio Nikolas Gonzales.

Drugo poluvrijeme potpuno je pripalo italijanskom timu. Đakomo Bonavetura u 58. i Džonatan Ikone u 63. minutu su se svojim golovima pobrinuli da ne dođe do iznenađenja.

Luka Jović je za Fiorentinu ušao u igru u 79. minutu umjesto Kabrala. Nikola Milenković je odigrao cijeli meč.

Jedini domaćin koji je iskoristio prednost 12. igrača u prvim susretima četvrtfinala jeste Anderleht, koji je slavio 2:0 protiv AZ Alkmara.

Jedini gol postignut u prvom poluvremenu djelo je Mikaela Murilja u 22. minutu. Madžid Našimeru je u 70. minutu postavio konačan rezultat.

Na utakmici Nice i Bazela imali smo duel Terema Mofija i Zekija Amdunija.

Amduni je sa penal doveo Bazel u vođstvo u 26. minutu, da bi Mofi u finišu prvog poluvremena, tačnije u 38. i trećem minutu sudijske nadoknade uzvratio i donio preokret.

Izjednačenje je stiglo preko Amdunija u 71. minutu.