Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Franc Vagner sa 32 poena, dok je Denis Šreder dodao 25. U poraženoj ekipi najbolji je bio Jonas Valančijunas sa 34 poena.

Kasnije danas u grupi B igraće Slovenija - BiH i Francuska - Mađarska.

Njemačka je dva minuta prije kraja kraja regularnog dijela meča imala vođstvo od sedam poena (89:82), ali je Litvanija uspjela serijom od 7:0 da stigne do produžetka. Njemačka je imala sedam sekundi za posljednji napad, ali je Šreder bio neprecizan. Poslije dodatnih pet minuta nije bilo pobjednika, a onda je domaći tim u drugom produžetku stigao do trijumfa. Njemačka je zabilježila treću pobjedu na EP, dok Litvanija ima tri poraza.

Njemačka je prva na tabeli grupe B sa šest bodova, dok Slovenija ima četiri. BiH, Francuska i Litvanija su sakupile po tri boda, dok je Mađarska posljednja sa dva.

Mečevi četvrtog kola grupe B na programu su u utorak, a sastaće se: BiH - Francuska (14.30 časova), Mađarska - Litvanija (17.15) i Njemačka - Slovenija (20.30).