16 C
Bijeljina
петак, септембар 20, 2024
NaslovnaSportKošarkaSrbija pobjedila Holandiju – Plavšić dominirao, Jokić 2-10-9 FOTO

Srbija pobjedila Holandiju – Plavšić dominirao, Jokić 2-10-9 FOTO

Datum:

Košaraški Srbije pobedili ovog petka Holandiju 90:74, na trening meču odigranom iza zatvorenih vrata Beogradske arene.

U timu Srbije Uroš Plavšić postigao je 19 poena uz šest skokova za 14 minuta igre, a Nikola Milutinov je dodao 17 uz tri uhvaćene lopte.

Neobičan meč imao je Nikola Jokić, koji je za 20 minuta postigao dva poena uz 10 asistencija i devet skokova, uz pet izgubljenih lopti.

Ognjen Dobrić je bio dvocifren sa 11 poena i tri skoka, uz jednu asistenciju. Filip Petruševje odigrao skoro 20 minuta i postigao je devet poena.
 Vanja Marinković je proveo na parketu 17 minuta i za taj period Holanđanima je spakovao osam koševa. Po sedam su ubaciliAleksa Avramović i Dejan Davidovac, dok je kapiten Bogdan Bogdanović stao na šest.

Na ovom meču nisu igrali Ognjen Jaramaz, Dušan Ristić, Aleksa Radanov i Aleksej Pokuševski.

Što se tiče timske statistike, Srbija je ima 17/21 sa penala (81 posto), sa distance su pogodili 26 šuteva iz 37 pokušaja (70 posto), dok su za tri poena imali 7/25 (28 posto).

Košarkaši Srbije podelili su 30 asistencija, imali su devet ukradenih lopti, 15 izgubljenih, a ukupno su imali 34 skoka (24 defanzivna i 10 ofanzivnih).

Ekipa Svetsislava Pešića sprema se za Olimpijske igre, a rezultat ovog susreta objavio je Košarkaški savez Holandije, dok KSS već tradicionalno nije obelodanio ishod ovog meča, kao što je to bio slučaj i prošle godine pred SP u Manili.

„Domaćin Srbija nije želela da omogući prenos uživo, jer se tim priprema za Olimpijske igre i zato svoje taktičke karte drži za sebe. Jedino što možemo da komentarišemo je rezultat koji kaže da Holandija jednostavno nije dovoljno stegla odbranu. Srbija je pogodila 70 odsto svojih šuteva za dva„, pišu Holanđani.