13 C
Bijeljina
среда, август 27, 2025
NaslovnaVijestiRepublika SrpskaDodik: Srpska ne može da prihvati nametnute zakone

Dodik: Srpska ne može da prihvati nametnute zakone

Datum:

BANJALUKA – Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske rekao je da Srpska ne može da prihvati da živi u uslovima nametnutih propisa, poručujući da Kristijan Šmit nema ništa sa izbornim procesom u BiH.

Dodik je naglasio da bi eventualno nametanje izmjena Izbornog zakona predstavljalo poništenje svih izrečenih vrijednosti do sada, pa i onih o EU o kojima je govoreno, pogotovo u posljednje vrijeme kada je EU otvorila sa BiH pregovarački status.

„Onda je to sve laž. Ako je on taj koji to čini, onda je to laž. Neko laže debelo ovdje. Ili je riječ o tome da se nekoliko dana nakon ove odluke u Briselu pojavljuje neko ko to sve ruši, a ruši taj koji se lažno predstavlja kao visoki predstavnik, koji, koliko znam, isključivo sluša američkog amabasadora u BiH Majkla Marfija i njih dvojica u jednoj patološkoj simbiozi pokušavaju da nametnu što veće zlo svim narodima ovdje u BiH“, izjavio je Dodik novinarima u Sijekovcu povodom najave Šmita o mogućnosti nametanja Izbornog zakona BiH.

Dodik je rekao da Šmit pokušava da to prođe, a ako prođe sljedeće što će nametnuće biće zakon o imovini.

„Šmit nema ništa ni sa imovinom ni sa izbornim procesom, to je vlasništvo naroda koji žive u BiH. Ako krenete na to, onda mi moramo preduzeti mjere, a mi smo rekli koje ćemo mjere preduzeti“, istakao je predsjednik Srpske.

On je rekao da svi zakoni u BiH nisu ništa manje vrijedni nego njemački.

Dodik je naglasio da nema zemlje na svijetu u kojoj bi stranac ili neko strano tijelo regulisalo izborni proces.

„Šmit želi da pokaže da je tu i da opravda svoju platu od 25.000 evra mjesečno i da nahrani sujetu Marfija“, rekao je Dodik.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

U Loparama održano savjetovanje za vaspitno-obrazovne radnike

U Centru za kulturu Lopare održano je Savjetovanje za...

Potražnja premašila ponudu: Šljive za rakiju ovog ljeta u Srpskoj traženije nego ikad

​"Tražim šljive za rakiju", glasi rečenica koja je posljednjih...

Ratko Mladić u lošem stanju: „Veoma je slab“

Zdravstveno stanje generala Ratka Mladića je veoma loše, a...

Požar na stambenoj zgradi u Vlasenici FOTO

U požaru koji je izbio na stambenoj zgradi u...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име