11 C
Bijeljina
недеља, мај 18, 2025
NaslovnaZabavaTechApple se u Kini suočava sa tužbom "epskih" proporcija

Apple se u Kini suočava sa tužbom „epskih“ proporcija

Datum:

Sud u Kini je odlučio da sasluša tužbu protiv kompanje Apple od strane kompanije Bodyreader.

Bodyreader je developer koji traži odštetu od oko 420.000 dolara, nakon što je njihova aplikacija za korekciju držanja kod dece uklonjena iz App Store-a 2020. godine.

Slučaj, koji predstavlja prvi ovog tipa koji razmatra pekinški sud za intelektualnu svojinu, sličan je tužbi iz 2021. godine koju je Epic Games podneo protiv Apple-a.

Bodyreader tvrdi da je Apple neopravdano uklonio njihovu aplikaciju, pozivajući se na „nepošteno ponašanje“. Kompanija takođe osporava proviziju od 30% koju Apple nameće na kupovinu aplikacija, kao i njegovu kontrolu nad iOS ekosistemom.

Ovo saslušanje predstavlja prvi put da je Apple primoran da brani svoje stavove na standardnim mobilnim platformama protiv nekog kineskog developera. Ranije ove godine, APple je uspešno osporio optužbe o monopolskom ponašanju od strane potrošača iz Kine.

Reklame

Povezane vijesti

TikTok prekršio pravila – ponovo

Evropska komisija saopštila je da je platforma TikTok prekršila...

Google Messages je dobio ovu korisnu opciju

Kompanija Google je odlučila da u svoj servis za...

Nakon što je hakovana, lažna Signal aplikacija obustavila rad

Kompanija, u čijem je vlasništvu aplikacija, ispituje potencijalni bezbednosni...

Sve više su zabrinuti: Hakovan „lažni“ Signal

Iz Signala kažu da ne garantuju bezbednost i privatnost...

WhatsApp će omogućiti glasovne i video pozive za ove korisnike

Popularni servis bi mogao da omogući korisnicima da pozive...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име