Pevačica Keša poslednja je u nizu holivudskih slavnih ličnosti koje su javno priznala da je probala spermu od lososa.
Posle glumice Dženifer Aniston i rijaliti zvezde Kim Kardašijan, glumice i pevačice Majli Sajrus i pevačica nominovana za Gremi, Amerkinaka Keša „kune se“ u viralni trend podmlađivanja.
Reč je o tretmanu kože lica spermom od lososa.
Gostujući u podkastu Monike Levinski „Reclaiming with Monica Lewinsky“, 38-godišnja pevačica je pričala o svom odnosu sa majkom, karijeri i ukratko je spomenula svoj bjuti režim. Između ostalog, prisetila se kako je njena majka sačuvala placentu sa njenog rođenja, a Keša je kasnije napravila ogrlicu koja sadrži tu placentu.
Levinski, koja ima 51 godinu, potom je primetila da ljudi u Velikoj Britaniji i Francuskoj obično sačuvaju placentu, a neki je čak ubrizgavaju u sebe kako bi povećali „energiju“ i održali mladalački izgled.
„Još nisam to uradila“, rekla je Levinski, dodajući:“Kao DNK lososa na licu. To još nisam isprobala“.
Međutim, Keša je brzo prekinula rekavši: „Ja stavljam DNK lososa na svoje lice“, a kada joj je domaćica udelila kompliment da joj je „koža prelepa“ odgovorila je: „To mogu da zahvalim spermi lososa. To je kao korejski trik“.
Šta je tretman sa spermom lososa?
Tretmani sa spermom lososa takođe su poznati kao „tretmani sa polinukleotidima“, što je pristojniji izraz od „sperme lososa“.
„Polinukleotidi su u suštini mali fragmenti DNK i RNK“, objasnio je dr Ričard Vestraih, plastični hirurg sa specijalizacijom za facijalnu hirurgiju u Njujorku.
„Kada se ubrizgaju u kožu, ovi fragmenti mogu pomoći u stimulaciji proizvodnje novih krvnih sudova, više kolagena i keratinocita, koji pomažu u stvaranju novih ćelija kože. Sve ovo daje koži deblji, zdraviji i bolje hidriran izgled“, naveo je, pa istakao:“To je zapravo generalno poboljšanje stanja kože“.
Tretmani sa polinukleotidima prisutni su u Evropi i Koreji otprilike od 2015. godine.
„Tamo se obično ubrizgavaju u kožu. U SAD-u, međutim, FDA još uvek nije odobrila upotrebu polinukleotida za injekcije. Umesto toga, u SAD-u se obično primenjuju formule sa polinukleotidima na kožu pacijenata nakon tretmana mikroneedlingom, kako bi se povećala apsorpcija“, precizirao je dr Vestraih.
Tretman s polinukleotidima i mikroneedlingom košta oko 500 dolara, a ako se ubrizgava oko 1.000 dolara.