11.6 C
Bijeljina
Петак, март 20, 2026
NaslovnaZabavaPreminuo producent ''Titanika'' i ''Avatara''

Preminuo producent “Titanika“ i “Avatara“

Datum:

LOS ANĐELES – Američki filmski producent Džon Lando, poznat po svom radu na filmovima „Avatar“ i „Titanik“, preminuo je od karcinoma u 64. godini, prenosi Varajeti.

Lando, dugogodišnji producentski saradnik režisera Džejmsa Kamerona, radio je na tri filma sa najvećom zaradom svih vremena.

“Titanik“, za koji je producent osvojio Oskara, postao je prvi film koji je na svjetskim blagajnama zaradio više od milijardu dolara, dok su taj rekord nadmašila dva druga njegova filma – “Avatar“ 2009. godine i nastavak „Avatar: Put vode“ iz 2022. godine.

Lando je bio u braku skoro 40 godina sa suprugom Džudi, sa kojom ima dvoje dece, Džejmija i Džodi, prenosi Tanjug.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

HBO hit serija iz dvehiljaditih dobila novu sezonu: „Kraljica neprijatnosti“ se vraća VIDEO

Treća i poslednja sezona HBO Original humorističke serije "Ponovno...

Džek Nikolson odustao od poznatog filma iz bizarnog razloga: Njegovu ulogu je preuzeo Entoni Hopkins

Džek Nikolson je tokom karijere prihvatao razne transformacije, ali...

„Jedna bitka za drugom“: O čemu se radi u filmu godine? FOTO/VIDEO

Film Pola Tomasa Andersona, Jedna bitka za drugom, osvojio...

Sve što treba da znate o dodjeli Oskara 2026: Glumci se uveliko spremaju FOTO

Slavne ličnosti već pripremaju svoja izdanja za crveni tepih...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име