17.1 C
Bijeljina
понедељак, август 18, 2025
NaslovnaZabavaNagrade za najbolju predstavu i režiju "Studiju Jazavac"

Nagrade za najbolju predstavu i režiju „Studiju Jazavac“

Datum:

BANJALUKA – Predstava „Lajanje na zvezde“ u produkciji Škole glume i govora „Studio Jazavac“ nagrađena je za najbolju predstavu na 19. Internacionalnom festivalu amaterskog teatra koji je održan u Laktašima. Predstava je pored ove dobila i nagradu za najbolju režiju, koju potpisuje Belinda Stijak.

Komad „Lajanje na zvezde“ je nastao po kultnom romanu za mlade Milovana Vitezovića, a dramatizaciju je uradio Aleksandar Vasiljević.

„Hvala domaćinima i publici na gostoprimstvu, a jedno veliko bravo za članove Studija Jazavac koji igraju u ovoj predstavi“, saopštili su iz Gradskog pozorišta „Jazavac“.

Anasambl predstave čini 24 mladih glumaca koji pohađaju „Studio Jazavac“: Matijas Malić, Nađa Davidović, Arian Sarajlić, Viktor Janković, Andrej Vuković, Filip Perić, Elena Pađen, Saša Vučenović, Jovana Aljetić, Lana Forić, Nina Milisavić, Elena Gajić, Elena Borojević, Anastasija Nović, Aljoša Vuković, Varja Vujičić, Nikola Štrbac, Danilo Vučković, Ema Ljujić, Ana Mitraković, Ana Pajčin, Milan Petković, Iskra Sara Novaković i Milica Adžić.

„Studio Jazavac“ je škola glume i govora koja se održava u sklopu Gradskog pozorišta „Jazavac,“ i namijenjena je mladim ljudima koji vole pozorišnu umjetnost i žele da uče, istražuju i rade u ovoj oblasti.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Održava se izložba na koju se može ući samo potpuno nag: Evo šta je razlog

Posetioci muzeja "Kuća istorije" u Štutgartu biće zamoljeni da...

Književno veče sa Draganom Markovićem i Ljubomirom Ćorilićem

U okviru programa manifestacije „Dani dijaspore“ majevički pjesnik Slobodan...

Lopare: Otvorene dvije izložbe likovnih radova

U Centru za kulturu Lopare, povodom manifestacije Dani dijaspore...

Još nagrada za Sofku

Na upravo završenim 44. Pozorišnim/kazališnim igrama BiH u Jajcu,...

Otvoren 18. Likovni sabor „Miladin Lukić-Majevica 2025“

U Centru za kulturu Lopare danas je otvoren 18....
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име