Fondacija „Za srpski narod i državu“ nastavlja da ulaže u obrazovanje i nauku, ovoga puta donirajući vredna izdanja Univerzitetskoj biblioteci „Svetozar Marković“ u Beogradu.
Biblioteka će obogatiti svoj fond sa 154 knjige na ruskom jeziku. Naslovi obuhvataju dela iz oblasti istorije, psihologije, filozofije, poezije, medicine, kulture, bezbednosti, a među autorima su istaknuti mislioci poput Dugina, Sorokina, Gilinskog, Bahtina, Lapušina, Guskove i Čehova.
Ugovor o donaciji na današnjoj svečanosti potpisali su Tatjana Vukić, direktorka Fondacije, i Aleksandar Jerkov, upravnik Univerzitetske biblioteke „Svetozar Marković“.
„Zadovoljstvo nam je što je Fondacija „Za srpski narod i državu“ u prilici da doprinese obogaćivanju fonda jedne od najvažnijih biblioteka u državi. Strateški podržavamo obrazovanje i nauku u Srbiji kroz raznovrsne programe i inicijative, kao što je dodeljivanje studentskih stipendija i godišnjih nagrada za eseje, izdavaštvo časopisa „Napredak“, organizovanje naučnih panela i konferencija, a današnja donacija deo je tih aktivnosti. Verujemo da ulaganje u obrazovanje, kao i u biblioteke, stvara čvrste temelje za budućnost, inspirišući nove generacije da istražuju, uče i neguju ljubav prema pisanoj reči“, kaže Tatjana Vukić.
Aleksandar Jerkov se zahvalio Fondaciji „Za srpski narod i državu“ na vrednoj donaciji.
„Biblioteka je raj za knjige u kojem se svi obradujemo kada stigne donacija knjiga, naročito stranih knjiga kojih nema dovoljno u nas, a biblioteke, pa čak ni Univerzitetska, nemaju čak ni neki mali godišnji budžet za njihovu nabavku. Posebno su strane monografije neophodne za razvoj društvenih nauka. Zato je donacija knjiga koju smo danas primili, odabranih naslova, doprinos rešavanju ovog problema i mi verujemo da će ovakvih donacija, iz raznih izvora, biti sve više i da će i problem godišnjeg budžeta u skladu sa mogućnostima i sredstvima biti uskoro rešavan. Najlepše zahvaljujemo na knjigama“, ističe Jerkov.
Fondacija „Za srpski narod i državu“ u oktobru nastavlja sa projektima koji unapređuju razvoj misli, nauke i literature, a u skladu sa tim narednih dana predstoje i aktivnosti na Sajmu knjiga u Beogradu, kao i panel „Budućnost nauke“ u Novom Sadu.