30.8 C
Bijeljina
субота, август 9, 2025
NaslovnaZabavaFilm/TVNa Netfliks stiže uzbudljiv dokumentarac o pljački vijeka VIDEO

Na Netfliks stiže uzbudljiv dokumentarac o pljački vijeka VIDEO

Datum:

Na Netfliks danas stiže „Stolen: Heist of the Century“, dokumentarac o epskoj pljački dijamanata. Istakao ga je čak i Grok (četbot veštačke inteligencije koji je pokrenuo Ilon Mask, a integrisan je na X-u).

 

Grok ovaj dokumentarac opisuje kao „napetu dramu o pljački dijamanata“. Na Netfliksu izlazi danas, 8. avgusta, a ako ste ljubitelj true-crimea, imate šta da gledate ovog vikenda.

Pažnja! Tekst može sadržati spoilere

Dokumentarac je kreirao RAV (RAW), koji je takođe producirao „American Nightmare“ i „The Tinder Swindler. Temelji se na istinitim događajima.

„Stolen: Heist of the Century“ zasnovan je na istinitom događaju o pljački koju mnogi nazivaju „pljačkom veka“. U februaru 2003. godine banda lopova, poznata kao „The School of Turin“, izvela je podvig koji su mnogi smatrali nemogućim. Uspešno su provalili u trezor koji se do tada smatrao neprobojnim.

Prema Wired-u, trezor je bio zaštićen sa 10 slojeva bezbednosti. Mere su uključivale infracrvene detektore toplote, magnetsko polje, seizmički senzor, pa čak i bravu koja zaključava sve brave i imala je neverovatnih 100 miliona mogućih kombinacija. Uprkos svemu tome, uspeli su da provale, a stručnjaci su bili zbunjeni kako su to uradili. Tim lopova uspeo je da otvori 109 od 189 sefova u trezoru.

Ko je bio iza pljačke?

Detektivi su uhapsili Leonard NotaBartolo, koji je iznajmljivao kancelariju u zgradi Antverpskog Dijamantskog Centra, što mu je omogućilo pristup sopstvenom sefu. Uhvaćen je kada se vratio na posao nakon pljačke, a policija je rekla da se njegov DNK poklapa sa otpadom koji su pljačkaši ostavili, uključujući polupojeden sendvič.

Tokom razgovora, NotaBartolo je pomenuo još četiri saučesnika, ali je za njih koristio samo nadimke: Brzi, Čudovište, Genije i Kralj ključeva. Policija veruje da je Brzi bio Pietro Tavano, Čudovište Ferdinando Finoto, Genije Elio Donorio, dok Kralj ključeva nikada nije identifikovan. NotaBartolo je proglašen krivim kao mozak pljačke i osuđen je na deset godina zatvora, dok su ostala trojica muškaraca dobila po pet godina.

Detektivi i glavni osumnjičeni prvi put govore o događajima koji su šokirali svet.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Piter Džekson kultni horor film nazvao nevjerovatnim: „Apsolutno me oduševio“

Piter Džekson je hvaljeni i nagrađivani reditelj, publici najpoznatiji...

Ovaj psihološki triler oduševio je i Stenlija Kjubrika: „Prikovao me za ekran“

Podrazumeva se da veliki reditelji ujedno moraju da budu...

Trenutak kada je publika svjedočila jednom od najvećih filmskih preokreta u istoriji VIDEO

U američkim bioskopima je 6. avgusta 1999. godine premijerno...

„Igra sudbine“ stigla do 1500. epizode: Evo kada je na programu VIDEO

Najpopularnija serija u regionu stigla je do svoje 1500....
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име