14.9 C
Bijeljina
понедељак, октобар 20, 2025
NaslovnaVijestiRepublika SrpskaO čemu će sutra govoriti sindikat RITE Ugljevik?: Aktuelni problemi, radnička prava...

O čemu će sutra govoriti sindikat RITE Ugljevik?: Aktuelni problemi, radnička prava…

Datum:

Ugljevik – Sindikalna organizacija ZP “RiTE” Ugljevik zakazala je za utorak, 2. septembar 2025. godine, u 12 časova, konferenciju za medije ispred Upravne zgrade Preduzeća, na kojoj će javnosti biti iznesene najnovije informacije o stanju radničkih prava i aktuelnim problemima koji potresaju jednog od ključnih energetskih giganta Republike Srpske.

ZP “RiTE” Ugljevik, decenijama oslonac privrede i energetske stabilnosti čitavog regiona, posljednjih mjeseci suočava se s nizom ozbiljnih izazova, od finansijskih poteškoća, nevolja sa COMSAR-om, zastarjele opreme, do sve izraženijeg nezadovoljstva radnika. Sindikalna organizacija već neko vrijeme upozorava na naprijed pomenute probleme, te da se isti gomilaju bez konkretnih poteza nadležnih institucija.

Prema nezvaničnim informacijama, na konferenciji se očekuje iznošenje jasnih zahtjeva i upozorenja, a moguće je da će biti najavljeni i konkretni sindikalni potezi ukoliko ne dođe do rješenja nagomilanih problema.

RiTE Ugljevik zapošljava skoro 2000 radnika i ključni je stub energetskog sistema. Svako ozbiljnije potresanje u ovom preduzeću moglo bi imati dalekosežne posljedice, kako za zaposlene i njihove porodice, tako i za stabilnost snabdijevanja električnom energijom u čitavoj zemlji.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име