4.9 C
Bijeljina
Субота, март 14, 2026
NaslovnaVijestiRepublika SrpskaPreminuo Slobodan Vasković, novinar i bloger iz Banjaluke

Preminuo Slobodan Vasković, novinar i bloger iz Banjaluke

Datum:

BANJALUKA – Slobodan Vasković, novinar i bloger iz Banjaluke, preminuo je u 63. godini

„Dragi naš Slobo napustio nas je i prešao na Drugu Stranu, boreći se do kraja. Detalje iz biografije su mu godinama pisali drugi, a za nas je bio i zauvijek ostaće najbolji sin, muž, otac, deda, brat, stric, ujak…“, navedeno je na njegovom blogu, gdje je potpisana njegova porodica.

Slobodan Vasković, rođen 16. novembra 1962. godine u Sarajevu, bio je novinar i bloger.

Bio je vlasnik i urednik magazina „Patriot“ i baletski igrač.

Završio je gimnaziju i srednju baletsku školu, a pri Narodnom pozorištu u Sarajevu i višu baletsku školu (1984). Bio je zaposlen u Narodnom pozorištu od 1986. do 1992. godine kao član baleta. Tokom rata bio je voditelj emisije narodne muzike „Svilen konac“ na Srpskom radiju u Palama. Nakon rata prelazi da radi u Banjaluku gdje postaje dopisnik dnevnog lista „Građanin“, a zatim kao novinar za list „Reporter“.

Vasković je od 2001. do 2009. godine bio direktor i glavni i odgovorni urednik magazina „Patriot“. Zatim je bio glavni i odgovorni urednik magazina „Stav“, a do marta 2011. radio je kao novinar u emisiji „60 minuta“ na Federalnoj televiziji. U aprilu iste godine pokrenuo je svoj lični blog na kojem je redovno objavljivao tekstove i priloge.

Redakcija „Nezavisnih novina“ izražava iskreno saučešće porodici.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Jaka kiša u Banjaluci poplavila ulice, voda kuljala iz šahtova

BANJALUKA - U Banjaluci danas, 13. marta, pala je...

Lopare: Završen tehnički prijem radova na vodovodu

Tehničkim prijemom radova koji su izvedeni na novoj trasi...

Alarm iz „Šuma RS“: Plate kasne mjesecima, milioni odlaze na nefunkcionalni informacioni sistem

Dana 03.03.2026. godine održana je XII Skupština Sindikata zaposlenih...

Saopštenje povodom najavljenog postrojavanja pripadnika 3 bojne Modran: Duboko vrijeđanje uspomene na srpske žrtve

Ovim saopštenjem izražavamo potpunu podršku Boračkoj organizaciji Republike Srpske...

Budimir i Gajić: U planu sistem video-nadzora

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Željko Budimir ugostio je...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име