3.2 C
Bijeljina
петак, фебруар 21, 2025
NaslovnaVijestiRepublika SrpskaNa mjestu stradanja Majevičkog partizanskog štaba u Vukosavcima položeni vijenci

Na mjestu stradanja Majevičkog partizanskog štaba u Vukosavcima položeni vijenci

Datum:

U spomen parku Vukosavci kod Lopara danas su delegacije udruženja antifašista položile vijence na mjestu stradanja članova Štaba Majevičkog partizanskog odreda i na 83. godišnjicu podsjetili na značaj antifašističke borbe.

Predsjednik Skupštine opštine Lopare Milenko Ristić rekao je novinarima da su na ovom mjestu poginuli heroji i da je obaveza novih generacija da njeguju tradicije svih oslobodilačkih ratova i žrtve date za slobodu i stvaranje države.

„Opština Lopare će nastaviti da obilježava sve značajne datume oslobodilačkih ratova kako bi ih otrgli od zaborava“, naveo je Ristić.

Na mjestu stradanja Štaba Prvog majevičkog partizanskog odreda na obroncima planine Majevice okupile su se i položile vijence delagacije udruženja antifašista iz Sremske Mitrovice i Vukovara, Srebrenika u FBiH, Brčkog, Bijeljine, Ugljevika i Lopara.

Lazo Đokić, predsjednik Zajednice antifašističkih udruženja i antifašista Vukovarsko sremske županije, kaže da je njegovanje kulture sjećanja na slavne pretke važno i danas, ocjenjujući da se neke fašističke ideje i obilježja ponovo pojavljuju u zemljama regiona i u Evropi.

On je upozorio da takve ideje vode do krvoprolića i stradanja.

Predsjednik SUBNOR-a Grada Sremska Mitrovica Rada Korica istakao je da heroji anfifašističke borbe ne smiju biti zaboravljeni.

Reklame

Povezane vijesti

Oslobađajuća presuda za Milana Miličevića

Okružni sud u Banjaluci donio je oslobađajuću pesudu u...

Ćorić: Niko nema pravo da urušava institucije Srpske

BANjA LUKA, 20. februar 2025. godine - Srpski narod...

Načelnik Ugljevika Gajić o ataku na Republiku Srpsku: Gušenje Srpske neće proći

Načelnik Ugljevika Dragan Gajić nazvao je suđenje predsjedniku Republike...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име