0.5 C
Bijeljina
четвртак, јануар 1, 2026
NaslovnaVijestiRegionSudija Ivana Josifović napadnuta u Novom Sadu – stigla hitna reakcija

Sudija Ivana Josifović napadnuta u Novom Sadu – stigla hitna reakcija

Datum:

Udruženje sudija i tužilaca Srbije (UST) najoštrije negoduje zbog fizičkog nasilja pojedinih aktivista političkih stranaka i nevladinih organizacija koji su danas izvršili blokadu ulaza u zgradu Višeg suda i Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu.

Onemogućavaći sudije i javne tužioce da uđu u zgradu i dođu na svoja radna mesta, kojom prilikom je napadnuta predsednica Upravnog odbora UST Ivana Josifović, inače sudija Višeg suda u Novom Sadu, kojoj je fizički onemogućen ulazak u zgradu suda, navodi se u saopštenju.

Dodaju da je nedopustiv svaki vid nasilja prema sudijama i javnim tužiocima, i apeluju na političke aktiviste da se „uzdrže od ovakvog pritiska na nosioce pravosudnih funkcija i pozivamo državne organe, na prvom mestu MUP da omoguće zaposlenima u novosadskom pravosuđu da nesmetano obavljaju svoje radne zadatke“.

Takođe pozivamo nadležno javno tužilaštvo da hitno procesuira odgovorne za iskazano nasilje, a posebno na sudiju Josifović, koju je jedno od prisutnih lica grubo odgurnulo prilikom njenog pokušaja da dođe na svoje radno mesto“, navodi se u saopštenju.

UST daje punu podršku svim sudijama i javnim tužiocima koji postupaju u predmetu formiranom povodom pada nadstrešnice sa zgrade Železničke stanice u Novom Sadu i pogibije 15 ljudi, kao i kolegama koje vode postupke protiv lica uhapšenih nakon protesta u Novom Sadu, kojom prilikom je vandalizovano zdanje Gradske kuće.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Rođena prva beba u 2026. godini: Sekund posle ponoći FOTO

Dečak dužine 51 centimetar i težak 3.910 grama rođen...

Nafta kreće ka Srbiji! JANAF-u izdata licenca za nastavak transporta nafte NIS-u!

Vlada Hrvatske ekspresno se oglasila večeras, nakon vesti da...

Vedrana Rudan o zabrani trubača u Hrvatskoj: Zašto Janez smije da slini u romsku trubu, a Romi ne smiju? FOTO

Književnica Vedrana Rudan oglasila se povodom sve učestalijih zabrana...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име