Vjernici crkava koji vrijeme računaju po gregorijanskom kalendaru danas proslavljaju katolički Božić, najradosniji praznik – rođenje Isusa Hrista.
Rimokatolička crkva, protestantske, anglikanske i pravoslavne crkve koje su prihvatile novo računanje vremena poslavljaju katolički Božić, uključujući i Ukrajinu koja drugi put obilježava Božić po gregorijanskom kalendaru, nakon zakona koji je ukrajinski predsjednik potpisao u nastojanju da učini otklon od Rusije.
Simboli proslave Božića kod rimokatolika su jasle u kojima je Hrist rođen, jelka kao vječno zeleno drvo i adventni vjenac.
Običaj da se u crkve postave jasle, sa figurama koje dočaravaju siromašne uslove staje u kojoj je Hrist rođen, potiče iz 13. vijeka.
Takve jasle u svojim domovima danas imaju i vjernici. U kućama vjernika rimokatoličke crkve vjenac-advent je ispleten od slame i borovih grančica, ukrašen purpurnim vrpcama i ima četiri crvene svijeće, zbog četiri nedjelje posta, koje se pale jedna po jedna, svake nedjelje uoči Božića.
Božić se, kao i Hanuka i Nova godina, tradicionalno obilježava i na Međunarodnoj svemirskoj stanici, od 1968. godine.
Kardinal, beogradski nadbiskup Ladislav Nemet čestitao je vjernicima predstojeći Božić u tradicionalnoj Božićnoj poslanici i pozvao da pođu ka poruci mira, dodajući da se moli da se u predstojećoj novoj godini okončaju svi ratovi koji uništavaju našu planetu.
Nemet je naveo da je u 2024. godini proslavljen jubilej, jer je pre tačno 100 godina, 1924. godine, Sveta Stolica i formalno utemeljila Beogradsku nadbiskupiju i istakao da je njegovo imenovanje za kardinala veliko priznanje za Katoličku crkvu u Srbiji, ali i znak pažnje i poštovanja pape Franje prema Srbiji.
U Božićnoj poslanici naglasio je da pored mnogih dobrih stvari mora da se misli i na sve koji su doprinjeli da ove godine možemo da živimo u miru.
Katolička crkva Svetu godinu, poznatu kao Jubilarna godina, slavi svakih 25 godina.
Zapadne crkve širom sveta danas proslavljaju Božić, praznik rođenja Isusa Hrista u Vitlejemu, gde su se vjekovima hiljade vjernika i hodočasnika okupljale ispred drevne crkve Hristovog rođenja.