2.7 C
Bijeljina
среда, децембар 3, 2025
NaslovnaVijestiOsuđen muškarac iz Kotor Varoša: Dijete tjerao na seksualni odnos

Osuđen muškarac iz Kotor Varoša: Dijete tjerao na seksualni odnos

Datum:

Vrhovni sud Republike Srpske osudio je Mileta V. iz Kotor Varoša na dvije godine zatvora zbog pokušaja obljube 12-godišnje djevojčice u oktobru 2018. godine

Presuda je izrečena nakon što je sudsko vijeće potvrdilo prvostepenu presudu koju je, nakon ponovljenog postupka, izrekao Okružni sud u Banjaluci.

”Odbijene su kao neosnovane žalbe okružnog javnog tužioca u Banjaluci i branioca optuženog, te je potvrđena prvostena presuda”, rekla je sekretar Vrhovnog suda Republike Srpske Jelena Despotović.

Mile V. je 2019. godine bio osuđen na pet godina zatvora, ali je tu presudu Vrhovni sud ukinuo i postupak vratio na novo suđenje, kada mu je izrečena kazna od dvije godine.

U optužnici se navodilo da je Mile V. djevojčicu, koja mu je komšinica i koju je poznavao, presreo i pokušao je naterati na seksualni odnos. Djevojčicu je navodno vidio u društvu jednog momka i zaprijetio joj je da će to reći njenim roditeljima, ukoliko ne bude imala polni odnos s njim. Žrvti je rekao da ode kući da se okupa i da dođe u njegov apartman.

Kada je devojčica pokušala pobjeći, zgrabio ju je za rukav duksa i povukao prema sebi. Djevojčici je iz džepa ispao mobilni telefon koji se razbio, a ona se uhvatila za ogradu kako je napasnik ne bi dalje vukao. Međutim, optuženi joj je prišao s leđa, stavio joj ruke na tijelo i pokušao je poljubiti. Ona je to spriječila tako što je usta prekrila rukom.

Optuženi joj je ponovio da dođe kod njega u apartman, prijeteći da će svima pričati nešto ružno o njoj. Upozorio ju je i da nikome ne smije pričati o tome što se dogodilo. Djevojčica se potom uspjela oteti i pobjeći kući. Sve je ispričala roditeljima, koji su pedofila prijavili policiji, nakon čega je uhapšen, prenosi ATV.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Suđenje koje trese Ameriku: Ovo su dva moguća motiva za ubistvo Ane Volš FOTO

Drugog dana suđenja Brajanu Volšu optuženom za ubistvo supruge,...

Požar u Bolnici Trebinje, evakuisani svi pacijenti

TREBINJE - U Bolnici Trebinje, večeras, 2 decembra, izbio...

Akcija „Arija“: U Banjaluci i Gradišci uhapšeno nekoliko osoba

BANJALUKA – U policijskoj akcija "Arija" na području Banjaluke...

Poginuo na licu mjesta: Zakucao se u kamion, kilometar-sat pokazao cifru koja ledi krv FOTO

U stravičnoj saobraćajnoj nezgodi na putu Rudna Glava-Majdanpek, vozač...

Propusnica za Belivuka i Miljkovića pod istragom: Velika akcija hapšenja u Podgorici

SDT je otvorio novu istragu oko zloupotrebe sistema UP,...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име