SANSKI MOST – Alen Šabanović, sanski privrednik i predsjednik Udruženja privrednika Sanskog Mosta sinoć je ranjen u centru grada nakon što je zaključao prostor fitness centra u Banjalučkoj ulici, koji je u njegovom vlasništvu.
U još uvijek nerazjašnjenim okolnostima koje istražuju policijski i tužilački organi na Šabanovića je iz vatrenog oružja pucalo nepoznato maskirano lice koje je iskočilo iza obližnje ograde.
Policija traga za napadačem.
Sanski privrednik ranjen je u noge, a napadač je pobjegao.
Šabanović je veoma brzo zbrinut u Službi hitne pomoći Doma zdravlja i Općj bolnici u Sanskom Mostu, ali je zbog težine povreda odmah transportiran do Kliničkog centra u Banjaluci gdje se od sinoć nalazi na odjelu intenzivne njege

Prema nezvaničnim informacijama , Šabanović je teško ranjen u obje natkoljenice i predstoje mu operativni zahvati.
On je jedan od nauglednijih sanskih poslovnih ljudi koji najviše ulaže u svoj grad i dobit reinvestira u nove poduzetničke poduhvate.
Grad je šokiran ovim događajem.