10.5 C
Bijeljina
субота, април 19, 2025
NaslovnaVijestiHronikaPotvrđena optužnica za pad nadstrešnice u Novom Sadu

Potvrđena optužnica za pad nadstrešnice u Novom Sadu

Datum:

Viši sud u Beogradu potvrdio je optužnicu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu protiv troje okrivljebih za pad nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, prenosi Kurir.

 

Optužnicom zbog više krivičnih dela sa koruptivnim elementom obuhvaćeni su Slobodanka K., menadžerka za razvoj investicija AD „Infrastruktura Železnica Srbije“ sa sedištem u Beogradu, predsednik Komisije za tehnički pregled Železničke stanice u Novom Sadu Milutin S. i član te Komisije Biljana K., a u vezi sa izvršenjem nekoliko krivičnih dela sa koruptivnim elementom, koja su imala za posledicu pad nadstrešnice na toj Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra 2024. godine, kojom prilikom je poginulo 15 ljudi, a dvoje teško telesno povređeno.

Podsetimo, optuženi su po nalogu Višeg janvog tužilaštva u Beogradu uhapšeni 24. februra.

Nadstrešnica na Železničkoj stanici u Novom Sadu, podsetimo, obrušila se 1. novembra i u teškoj nesreći je poginulo 15 ljudi a dvoje teško povređeno.

Reklame

Povezane vijesti

Muškarac iz BiH na perfidan način „orobio“penzionere, šteta 270.000 evra

BEČ – Pripadnici bečke policije uhapsili su državljanina Bosne...

Drama na granici: Maloljetnik iz Srbije švercovao robu na kvadu

Granična policija Crne Gore zaplenila je krijumčarenu tekstilnu robu...

Hitna pomoć: Devojka povređena u saobraćajnoj nezgodi u Makedonskoj ulici

Devojka stara 22 godine povređena je sinoć oko 19.25...

U sudaru tri vozila u Tuzli teško povrijeđen mladić

TUZLA - U sudaru tri vozila na području Tuzle...

Hitna pomoć: Oborena žena na Trošarini

Žena od 85 godina teško je povređena kada je...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име