-2.3 C
Bijeljina
четвртак, јануар 1, 2026
NaslovnaVijestiHronikaNapadnuta ambasadorka Srbije u Madridu

Napadnuta ambasadorka Srbije u Madridu

Datum:

Kako Tanjug saznaje, danas kasno popodne u centru Madrida mlađa muška osoba fizički je napala ambasadorku Srbije u Španiji Irenu Šarac, u ulici u kojoj stanuje, i naneo joj povrede u predelu leđa. Iz izjava prisutnih svedoka, sumnja se da je, po govoru, osoba albanskog porekla.

Prema svedočenju prisutnih, mlađi muškarac prišao je ambasadorki Šarac koja je pričala telefonom na srpskom i pitao je da li je iz Srbije, nakog čega je udario nogom u leđa i pobegao. Nekoliko svedoka je potom bezuspešno pokušalo da uhvati napadača. Napad je prijavljen policiji, koja je stigla na lice mesta i vrši uviđaj. Ambasadorka Šarac je dobrog stanja, kaže izvor za Tanjug.

Đurić: Zahtevamo od svih nadležnih punu istragu i odgovornost

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić najoštrije je osudio fizički napad na ambasadorku Srbije u Španiji Irenu Šarac, koji se dogodio danas popodne u Madridu.

„Najoštrije osuđem fizički napad na ambasadorku Šarac u centru Madrida. Zahtevamo od svih nadležnih punu istragu i odgovornost za ovaj nečuveni incident i akt nasilja prema najvišem diplomatskom predstavniku naše zemlje“, izjavio je šef srpske diplomatije Marko Đurić.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Pronađeno tijelo na školskom terenu u Novom Sadu

Jedna osoba pronađena je bez znakova života na terenu...

Pokušaj ubistva u Srpskoj: Jedan zapucao, drugi uzvratio pa uhapšen

ISTOČNO SARAJEVO - Policija radi na rasvjetljavanju pokušaja ubistva...

Jezivo ubistvo u Srbiji: Muškarca vezali, mučili i zvjerski usmrtili

VRBAS - Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije i dežurni...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име