23.2 C
Bijeljina
недеља, април 20, 2025
NaslovnaVijestiHronikaMasovno trovanje u Turskoj: Preminule 23 osobe

Masovno trovanje u Turskoj: Preminule 23 osobe

Datum:

Turske vlasti su saopštile da su 23 osobe umrle od trovanja ilegalno proizvedenim alkoholom u poslednjih 48 sati.

Kako se dodaje, još 43 osobe su hospitalizovane, od kojih se 32 nalaze na odeljenju intenzivne nege, prenela je američka TV mreža CBS Njuz.

Zvaničnici su naveli da su od počekta godine ukupno 34 osobe preminule od posledica ilegalno proizvedenog alkohola koji je sadržavao metanol.

Prema podacima iz najnovije studije objavljene u Turskoj, metanol se često dodaje ilegalno proizvedenom alkoholu umesto etanola, pošto je jevtiniji, a može da izazove slepilo, oštećenje jetre i smrtni ishod.

Broj slučajeva trovanja od ilegalno proizvedenog alkohola nije retka pojava u Turskoj gde je povećana privatna proizvodnja alkohola zbog toga što su vlasti uvećale takse na alkoholna pića, podseća CBS Njuz.

Prema podacima vladinih zvaničnika, u 2024. Alkoholom se otrovalo 110 ljudi u Istanbulu, od kojih je 48 preminulo.

Reklame

Povezane vijesti

Pucnjava kod TC „Stadion“ u Beogradu; Ispaljeni hici iz automobila

U beogradskoj opštini Voždovac kod tržnog centra "Stadion" večeras...

U sudaru motora i auta teško povrijeđen motociklista

BRČKO - Motociklista L.S. (31) teško je povrijeđen danas...

U nesreći u kojoj je stradao Pokrivač, poginuo i bh. državljanin: U autu bilo i dijete

Bh. državljanin poginuo je u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja...

Saobraćajna nesreća u Batajnici: Teško povređen muškarac

Jedan muškarac zadobio je teške traumatske povrede u saobraćajnoj...

Muškarac iz BiH na perfidan način „orobio“penzionere, šteta 270.000 evra

BEČ – Pripadnici bečke policije uhapsili su državljanina Bosne...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име