24.3 C
Bijeljina
уторак, август 26, 2025
NaslovnaVijestiRepublika SrpskaCvijetinović: Revizorski izvještaj potvrdio pozitivno poslovanje RiTE Ugljevik

Cvijetinović: Revizorski izvještaj potvrdio pozitivno poslovanje RiTE Ugljevik

Datum:

„Nezavisna revizorska kuća ‘Grant Thornton’ dala je pozitivno mišljenje o finansijskim izveštajima poslovanja preduzeća Rudnik i termoelektrana Ugljevik za period od 1.1.2023. do 31.12.2023. godine, u kojem je, uprkos nebrojenim izazovima, ostvaren pozitivan rezultat poslovanja“, rekao je direktor RiTE Ugljevik Diko Cvijetinović.

On je istakao da se radi o još jednom pokazateljuopredijeljenosti aktuelne Uprave ka odgovornom itransparentnom poslovanju

 Uprkos izuzetno teškoj startnoj poziciji i nezavidnimposlovnim i drugim prilikama, mi smo prošle godineostvarili dobit. To smo postigli zahvaljujući, prije svega, napornom i odgovornom radu svih zaposlenih, ali ipodizanjem efikasnosti proizvodnog procesa sa jedne iracionalizacije poslovanja, odnosno smanjenja troškova, sa druge strane„, dodao je Cvijetinović

 Prema izvještaju Nezavisne revizorske kuće ‘Grant Thornton’, koja je za prethodnu, 2022. godinu, preduzećuRiTE Ugljevik dala negativno mišljenje, a ‘mišljenje s rezervom‘ za izvještaje iz 2021. godinepriloženipojedinačni finansijski izvještaji daju istinit i objektivanprikaz, po svim materijalno značajnim aspektima, finansijsko stanje Društva na dan 31. decembra 2023. godine, kao i rezultate njegovog poslovanja i tokovegotovine za godinu koja se završava na taj dan”.

 

Prema Cvijetinovićevim riječima, pozitivan poslovnirezultat iz prošle godine, kao i pozitivno revizorskomišljenje, pokazuju da je Preduzeće na pravom putu, teje izrazio uvjerenje da će rezultati poslovanja u 2024. biti još bolji.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Požar na stambenoj zgradi u Vlasenici FOTO

U požaru koji je izbio na stambenoj zgradi u...

Vukanović podnio krivičnu prijavu protiv Dodika

Lider stranke Za pravdu i red Nebojša Vukanović jutros...

Minić: Vlada na period od godinu dana, neki ministri će ostati

BANJALUKA - Mandatar za sastav Vlade Republike Srpske Savo...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име