12.7 C
Bijeljina
понедељак, септембар 29, 2025
NaslovnaSvijetRatovi i krize"Zgroženi smo civilnim žrtvama"; Hitno obnavljanje primirja

„Zgroženi smo civilnim žrtvama“; Hitno obnavljanje primirja

Datum:

Vlade Nemačke, Francuske i Velike Britanije pozvale su na hitno obnavljanje prekida vatre u Gazi i zatražile od Izraela da omogući humanitarni pristup palestinskoj enklavi.

 

„Pozivamo Izrael da obnovi humanitarni pristup, uključujući vodu i struju, i da obezbedi pristup medicinskoj nezi i privremenim medicinskim evakuacijama u skladu sa međunarodnim humanitarnim pravom“, navodi se u zajedničkom saopštenju ministara spoljnih poslova tri zemlje, poznatijeg kao format E3, prenosi Rojters.

Ministri su rekli da su „zgroženi civilnim žrtvama“ i pozvali palestinske militante iz Hamasa da oslobode izraelske taoce.

U saopštenju se naglašava da se sukob između Izraela i Palestinaca ne može rešiti vojnim sredstvima i da je dugotrajni prekid vatre jedini kredibilan put ka miru.

Ministri su naglasili da su „duboko šokirani“ incidentom u kojem je pogođena zgrada Kancelarije UN za projektne usluge u Gazi i pozvali na istragu o tom događaju.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Panika u Danskoj: Vojska hitno poziva rezerviste

Situacija sa dronovima u Danskoj tokom protekle nedelje dovela...

Još jedno krvavo jutro u Gazi: Mrtvi na sve strane

Najmanje 11 ljudi poginulo je u Gazi tokom noći...

Tramp dao zeleno svijetlo za napad na Rusiju

Američki predsednik Donald Tramp ovlastio je Ukrajinu da pokrene...

Velika prijetnja: Dronovi iznad vojnih baza, ponovo VIDEO

Danske oružane snage saopštile su da su sinoć ponovo...

66.000 mrtvih u Gazi

Ministarstvo zdravlja Gaze, koje kontroliše Hamas, saopštilo je da...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име