5.5 C
Bijeljina
петак, децембар 12, 2025
NaslovnaSvijetRatovi i krize"Vratite nam ga, mi ćemo da mu sudimo"

„Vratite nam ga, mi ćemo da mu sudimo“

Datum:

Meksička vlada razmatra peticiju Ismaela „El Maja“ Zambade, dugogodišnjeg vođe kartela Sinaloa koji je u zatvoru u SAD, da bude vraćen u Meksiko na suđenje, rekla je danas meksička predsednica Klaudija Šajnbaum.

 

Šajnbaum je napomenula da državni tužilac Meksika već istražuje okolnosti hapšenja Zambade u SAD sa drugim vođom kartela Sinaloa u blizini El Pasa u Teksasu u julu, prenosi AP.

“Ovu osobu niko ne brani. Pitanje je kako je on bio pritvoren“, rekla je Šajnbaum.

Zambada tvrdi da ga je kidnapovao Hoakin Guzman Lopez, jedan od sinova bivšeg vođe kartela Hoakina “El Čapa“ Guzmana, i da ga je odveo u Sjedinjene Države, gde su ga po dolasku u Teksas uhapsile američke vlasti.

Zambada je naveo da zakonitost njegovog ulaska u Sjedinjene Države nije potvrđena i zatražio je da mu se umesto toga sudi u Meksiku, uz zahtev Meksiko Sitiju da interveniše kako bi se sprečilo izricanje smrtne kazne, navodi se u izveštaju meksičkog lista Reforma.

U januaru su američki tužioci rekli da razgovaraju o mogućem sporazumu o priznanju krivice sa Zambadom.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

„Opak“ potez Zelenskog VIDEO

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski posetio je Kupjansk, koji je,...

Konačno: Ukrajina je pristala

Ukrajina je pristala ključni element u pregovorima sa SAD...

Ukrajina primila nacrt bezbjedonosnih garancija: SAD načinile ključni korak

Ukrajina je od Sjedinjenih Američkih Država primila nacrt bezbednosnih...

Bivši NATO komandant: Amerika i Evropa bespomoćne pred ruskim dronovima

Penzionisani general Filip Bridlav upozorava da SAD nisu spremne...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име