33.8 C
Bijeljina
среда, јул 23, 2025
NaslovnaSvijetRatovi i krizeVojna hunta u Mjanmaru i opozicija planiraju da produže prekid vatre

Vojna hunta u Mjanmaru i opozicija planiraju da produže prekid vatre

Datum:

Vojna hunta u Mjanmaru i ključna opoziciona grupa u toj zemlji nagovestile su da će produžiti prekid vatre kako bi se omogućilo dostavljanje pomoći nakon razornog zemljotresa jačine 7,7 stepeni po Rihteru koji je pogodio Mjanmar.

 

Malezijski premijer Anvar Ibrahim, koji je i predsedavajući regionalnog bloka ASEAN, od četvrtka je razgovarao sa liderom mjanmarske hunte Min Aung Hlaingom i vladom nacionalnog jedinstva u senci koja se bori protiv vojske, i rekao da će biti primirja i da nema provokacija, preneo je Rojters.

Mjanmar je 28. marta pogodio zemljotres jačine 7,7 stepeni po Rihteru, u kojem je poginulo više od 3.600 ljudi. Vojna hunta je nakon zemljotresa objavila 20-dnevni prekid vatre 2. aprila.

Međutim, hunta je nastavila vojne operacije u pojedinim oblastima, uključujući vazdušne napade, prema Ujedinjenim nacijama i nekim drugim grupama.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Hiljade ljudi na ulicama: “ Zahtjevamo kraj izgladnjivanja“

Nekoliko hiljada demonstranata na protestu u Tel Avivu zahtevalo...

Ovo je „fabrika smrti“ FOTO/VIDEO

Rusija je objavila snimke iz fabrike dronova-ubica, za koju...

Pojas Gaze: Zaustavite genocid!

Palestinske frakcije, uključujući Hamas, Islamski džihad i više drugih...

Stravične posljedice: Broj mrtvih prešao 1.000

Nasilje na jugu Sirije je za nedelju dana odnelo...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име