Brazilski vidovnjak, Athos Salomé, poznat kao „živi Nostradamus“, podelio je zastrašujuće prognoze o trećem svetskom ratu, upozorivši Britance da se pripreme za front.
On tvrdi da će rat biti „izazvan sabotažom i hibridnim ratovanjem“, a sve to pokreću događaji koji su se već desili ove godine.
Ovaj samoprozvani prorok navodi da je prethodno predvideo izbijanje pandemije COVIDA-19, smrt kraljice Elizabete II, kao i rusku invaziju na Ukrajinu. On smatra da se u poslednjim mesecima manifestovao „alarmantan geopolitički obrazac“, koji ukazuje na opasnu globalnu krizu. Ovaj 38-godišnji Brazilac savetuje ljude da „obrate pažnju na znakove“.
Salomé je podelio i svoja predviđanja globalnog kolapsa nakon što je primetio lanac naizgled nepovezanih geopolitičkih kretanja koja, prema njegovim rečima, „formiraju potpuni strateški obrazac“. Da bi potvrdio svoje tvrdnje, Salomé je ukazao na štetu koja je prouzrokovana podvodnim optičkim kablom između Litvanije i Švedske u januaru, što je pokrenulo istragu o sabotaži koju su sproveli švedski organi, kao „dokaz“ da je konflikt blizu.
Ova katastrofa dogodila se mesec dana nakon što je finska policija zaplenila tanker koji je prevozio rusku naftu, a sumnjali su da je plovilo oštetilo finsko-estonsku elektroenergetsku liniju Estlink 2 i četiri telekomunikaciona kabla, povlačeći svoje sidro po morskom dnu.
Salomé je izjavio:
„Nevidljiv rat je izbio u Baltičkom moru. Došlo je do još jedne smetnje u kablovskoj mreži 2023. godine, koja je poremetila komunikacione sisteme u celoj Finskoj. Ovi napadi se nastavljaju, što je nateralo NATO da pojača bezbednosne mere u tom području, dok Evropska unija razvija hitne postupke za zaštitu kritične infrastrukture.“
„Podvodni kablovi čine osnovu modernih komunikacionih infrastruktura. Kada se ove strukture unište, dolazi do digitalnih nestanaka koji ugrožavaju vojne kapacitete, ali i izazivaju veliku ekonomsku nestabilnost.“
On je ovu situaciju nazvao „domino efektom“, a porast tenzija u Baltičkoj regiji mogao bi, prema njegovim prognozama, dovesti do velikog sukoba 2023. godine. Takođe predviđa da će tenzije između Kine i Sjedinjenih Američkih Država u Južnom kineskom moru u budućnosti rasti, piše Miror.
„Istorija nam je već pokazala da veliki konflikti mogu početi sa naizgled izolovanim događajima. Prvi svetski rat je izazvan atentatom na nadvojvodu. Drugi, invazijom na Poljsku.“
„Dan-danas živimo u eri hibridnog ratovanja, gde uništavanje internet kabla može imati jednako razorne posledice kao i vojni napad. Ako je uništavanje kablova u Baltičkom moru zaista akt sabotaže, kakav će biti odgovor NATO-a? Kako će Rusija reagovati na moguću zvaničnu optužnicu? I, što je najvažnije, dokle bi ova eskalacija mogla da nas odvede?“