27.1 C
Bijeljina
понедељак, август 18, 2025
NaslovnaSvijetRatovi i krizeOperacija kod Kurska: Rusi upotrijebili termobaričnu bombu

Operacija kod Kurska: Rusi upotrijebili termobaričnu bombu

Datum:

KURSK – Rusija je najavila takozvanu protivterorističku operaciju „kako bi povećala bezbjednost“ u pograničnoj regiji Kursk, gdje je ove sedmice upad ukrajinskih snaga iznenadio ruske trupe i otkrio njihove vojne ranjivosti u gotovo dvoipogodišnjem ratu.

Rusko Ministarstvo obrane izjavilo je da se borbe nastavljaju u Kurskoj oblasti te da je vojska izvela vazdušne napade na ukrajinske snage, uključujući upotrebu termobarične bombe, poznate i kao vakumska bomba, koja stvara udarni talas i stvara vakuum koji guši ciljeve.

Mjere najavljene za Kursk, kao i za susjedne regije Belgorod i Brjansk koje graniče s Ukrajinom, omogućuju vladi preseljenje stanovnika, kontrolu telefonskih komunikacija i rekviziciju vozila.

Napad koji je započeo u utorak najveći je prekogranični upad u ratu i izaziva zabrinutost da bi borbe mogle proširiti daleko van Ukrajine.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Napadnut aerodrom: Oglasila se vojska VIDEO

Jemenski pokret Huti saopštio je danas da je ispalio...

Novi napad na izbeglički kamp: Desetine mrtvih

Paravojne Snage za brzu podršku (RSF), koje se bore...

Pakistan najavljuje rat nuklearnih sila?

Pakistan će formirati nove vojne snage posvećene nadgledanju i...

Netanjahu skovao plan: Sve će ih raseliti, ima prijedloge i gdje

Izrael pregovara sa pet zemalja o potencijalnom preseljavanju Palestinaca...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име