Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski posetio je Kupjansk, koji je, prema rečima načelnika Generalštaba ruske vojske, pod kontrolom ruskih oružanih snaga.
Tom prilikom, ukrajinski predsednik je snimio sam sebe i taj snimak postavio na društvene mreže.
„Danas – Kupjanski pravac i naši vojnici koji ovde postižu rezultate za Ukrajinu. Mnogi Rusi su govorili o Kupjansku – to možemo videti. Bio sam tamo, čestitao sam momcima. Hvala svakoj jedinici, svima koji se ovde bore, svima koji uništavaju okupatora“, poručio je Zelenski.
On je takođe istakao i da je izuzetno važno postići rezultate na frontu kako bi Ukrajina mogla da postigne rezultate u diplomatiji.
„Tako to funkcioniše: sve naše jake pozicije unutar zemlje – jake pozicije u razgovoru o okončanju rata. Hvala svakom vojniku! Ponosan sam na vas! Hvala svim našim Kopnenim snagama – danas je isključivo vaš dan. Hvala vam, momci“, poručio je Zelenski.

