19.3 C
Bijeljina
недеља, јун 8, 2025
NaslovnaSvijetRatovi i krizeKatastrofa u Gazi: Zbog izraelskih napada sve bolnice van funkcije

Katastrofa u Gazi: Zbog izraelskih napada sve bolnice van funkcije

Datum:

Palestinsko Ministarstvo zdravlja saopštilo je da Indonežanska bolnica, poslednja funkcionalna bolnica na severu Pojasa Gaze od danas “više ne pruža nikakve usluge pacijentima ili ranjenima“.

Na severu enklave se nalaze tri javne bolnice, uključujući Indonežansku bolnicu “Kamal Advan“ i “Bejt Hanun“, od kojih nijedna više nije funkcionalna zbog izraelske ofanzive, navodi se u saopštenju koje je prenela Al Džazira.

Izraelska vojska je prošle nedelje izvršila raciju u bolnici “Kamal Advan“, naredila evakuaciju osoblja i pacijenata i zapalila zgradu te bolnice.

Najmanje 41 osoba je ubijena danas u izraelskim napadima na Pojas Gaze, od čega je 27 osoba ubijeno na opkoljenom severu enklave, rekli su palestinski medicinski zvaničnici za agenciju WAFA.

Potparol Civile odbrane Gaze Mahmud Basal rekao je da je Izrael od jutros izveo više od 30 napada na civile u enklavi.

Od početka izraelskog rata u Pojasu Gaze u oktobru 2023 ubijeno je najmanje 45.717 Palestinaca, a ranjeno 108.856, prema podacima Ministarstva zdravlja u enklavi.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Masakr: Skoro 60 mrtvih u Gazi

Najmanje 56 ljudi je ubijeno u izraelskim napadima od...

„Rusija počela da sprovodi dogovor, Ukrajina odlaže razmenu zarobljenika“

Pomoćnik ruskog predsednika Vladimira Putina Vladimir Medinski danas je...

Oglasila se vojska: Poginuli su

U miniranoj zgradi u Kan Junisu na jugu Pojasa...

Šestogodišnja djevojčica član terorističke grupe? FOTO

Vojska Mjanmara uhapsila je šestogodišnje dete kao deo grupe...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име