19.3 C
Bijeljina
недеља, јун 29, 2025
NaslovnaSvijetRatovi i krizeJezivo upozorenje; "Ne pravite grešku – otvoriće se vrata pakla"

Jezivo upozorenje; „Ne pravite grešku – otvoriće se vrata pakla“

Datum:

Izraelski ministar odbrane Izrael Kac zapretio je danas Hamasu da će se „otvoriti vrata pakla“ ukoliko ta teroristička grupa uskoro ne oslobodi izraelske taoce.

 

Govoreći na događaju povodom obeležavanja 33 godine od smrti bivšeg premijera Menahema Begina, Kac je rekao da je Izrael, uprkos ponavljenim kršenjima sporazuma od strane militantne grupe Hamas i odbijanju okvira koji je ponudio specijalni izaslanik predsednika SAD Donalda Trampa za Bliski istok Stiv Vitkof, odgovorio na zahtev posrednika da dozvoli još nekoliko dana pregovaranja, preneo je Tajms of Izrael.

Kako je kazao, u međuvremenu, Izrael je zaustavio dopremanje humanitarne pomoći u Gazu.

„Hamas ne treba da napravi grešku, ovo je samo početak. Ako Hamas uskoro ne oslobodi taoce, kapije Gaze će biti zaključane i vrata pakla će se otvoriti“, istakao je on.

Jezivo upozorenje; Ne pravite grešku – otvoriće se vrata pakla

EPA-EFE/ABIR SULTAN

Kac je rekao da će se Izrael vratiti borbama i da će se Hamas suočiti sa Izraelskim odbramenim snagama i metodama koje nije poznavao, sve dok Hamas ne bude potpuno poražen.

„Nećemo dozvoliti Hamasu da vlada u Gazi“, dodao je on.

Izraelska vlada zaustavila je juče ulazak humanitarne pomoći u Pojas Gaze pošto je premijer Benjamin Netanjahu odbio da započne pregovore o drugoj fazi sporazuma o prekidu vatre.

Taj sporazum je stupio na snagu 19. januara, a tokom prve faze Hamas je osobodio 30 talaca, dok su iz izraelskih zatvora oslobođene stotine palestinskih zatvorenika.

Izaslanik Trampa putuje na Bliski istok na razgovore o produžetku primirja u Gazi

Stiv Vitkof, specijalni izaslanik za Bliski istok američkog predsednika Donalda Trampa planira da se u narednim danima vrati u taj region da bi se angažovao na produžetku prve faze sporazuma o primirju u Pojasu Gaze ili na dogovoru o drugoj fazi, saopšteno je danas iz stejt departmenta.

„Specijalni izaslanik Vitkof planira da se u narednim danima vrati u region (Bliskog istoka) kako bi pronašao način da produži prvu fazu ili da pređe na drugu fazu“, rekao je portparol stejt departmenta, prenosi Rojters.

Portparol je ponovio da su predsednik SAD Donald Tramp i američki državni sekretar Marko Rubio insistirali da taoci „moraju biti odmah oslobođeni, uključujući i američke taoce“.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Ubijen komandant Hezbolaha

Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su danas da je...

Ministru usred noći zazvonio telefon: Vesti nisu bile dobre

Ministar spoljnih poslova Turske Hakan Fidan objavio je danas...

Šalju „zombije“ na Ruse; Ukrajina ima tajno oružje

Kompleks objekata na jednoj lokaciji u Kijevu, prekriven đubretom...

Litvanija se povlači iz sporazuma: Mine na granici

Litvanija je obavestila Ujedinjene nacije da napušta sporazum o...

Užas u Meksiku: U masovnoj grobnici otkrivena 34 tijela

Meksičke vlasti saopštile su da su otkrile tela 34...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име