16.8 C
Bijeljina
понедељак, новембар 17, 2025
NaslovnaSvijetRatovi i krizeHuti objavili: Uhapšeni špijuni koji su radili za Mosad i CIA

Huti objavili: Uhapšeni špijuni koji su radili za Mosad i CIA

Datum:

Jemenski pobunjenici Huti saopštili su večeras da su uhapsili više špijuna u Jemenu koji su navodno radili za izraelsku obaveštajnu agenciju Mosad i američku CIA.

„Bezbednosne agencije su posljdnjih dana uhapsile nekoliko špijuna koje je regrutovao traženi Hamid Husein Fajed Madžali“, navodi se u saopštenju koje je objavio kanal povezan s grupom Huti, Al-Masira.

U saopštenju se ne navode nacionalnosti uhapšenih, prenela je Anadolija.

Navedeno je i da su Mosad i CIA tim špijunima dodelili nekoliko zadataka, uključujući praćenje i prikupljanje informacija o stručnjacima, laboratorijama, lansirnim platformama, raketnim sistemima i bespilotnim letjelicama kojima Huti napadaju Izrael, kao i lokacije pomorskih snaga, kampova i skladišta oružja.

Navodno su bili zaduženi i za praćenje i prikupljanje informacija o mestu gde se nalazi vođa grupe Huti Abdul-Malik al-Huti, zajedno s drugim političkim, vojnim i bezbednosnim liderima.

Špijuni su navodno dobili instrukcije da daju koordinate ovih lokacija Hamidu Majaliju, koji bi ih zatim prosledio Mosadu kako bi omogućio američkim, izraelskim i britanskim snagama da gađaju položaje Huta.

Huti u Crvenom moru izvode raketne napade i napade dronovima na izraelske teretne brodove i one povezane s Izraelom u znak podrške Palestincima u Pojasu Gaze.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

„Džerald Ford“ stigao; Venecuela na udaru

Grupa nosača aviona USS Džerald R. Ford ušla je...

Gaza na ivici nove katastrofe: Nevrijeme srušilo kampove raseljenih

Raselјeni Palestinci u centralnoj Gazi spasavali su svoje stvari...

Vojska slavila prerano: Dron oborio zastavu, vojnici eliminisani

Ruske snage su u petak podigle zastavu u rudarskom...

Šef izraelske službe šokirao javnost: Elektronsko praćenje, što prije

Šef izraelske obaveštajne agencije Šin Bet, Dejvid Zini, preporučio...

Rusi su pred vratima; Borba ulazi u najkrvaviju fazu FOTO/VIDEO

Dok ukrajinske snage vode teške bitke za odbranu opkoljenog...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име