15.5 C
Bijeljina
субота, мај 10, 2025
NaslovnaSvijetRatovi i krizeEvropa i Amerika skovale plan: Ako ih odbije, sledi kazna

Evropa i Amerika skovale plan: Ako ih odbije, sledi kazna

Datum:

Evropske zemlje i Sjedinjene Američke Države finalizuju predlog za 30-dnevno primirje u Ukrajini, javlja Rojters, pozivajući se na francuski diplomatski izvor.

 

„Sjedinjene Američke Države i njihovi evropski saveznici finalizuju predlog za 30-dnevno primirje u Ukrajini, a ako bude odbijen, zajednički će uvesti nove sankcije Rusiji“, javlja agencija.

Predlog još nije u potpunosti odobren, rekao je izvor, a rad na njemu će se nastaviti na sastanku „koalicije voljnih“ u Ukrajini tokom vikenda.

Štaviše, predlog bi mogao biti iznet „u narednim danima“.

Napominje se da francuski ministar spoljnih poslova Žan-Noel Baro putuje u Kijev kako bi učestvovao na sastanku .

Ranije su ukrajinski mediji objavili da je Volodimir Zelenski najavio da će se u subotu u Ukrajini održati sastanak sa liderima „koalicije voljnih“.

Rusija je, odlukom ruskog predsednika Vladimira Putina, proglasila prekid vatre tokom 80. godišnjice Pobede, od ponoći 7. na 8. maj do ponoći 10. na 11. maj.

Tokom ovog perioda, sve vojne operacije će biti obustavljene, saopštio je Kremlj.

Reklame

Povezane vijesti

Lansirali su balističke rakete; Domet: 800 kilometara

Severna Koreja je danas lansirala više balističkih raketa prema...

Tramp: „Šteta“

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je "šteta"...

Broje se žrtve – poznati novi detalji, ubijena djeca

Indijska televizija "Njuz 18" javila je večeras da je...

Rusija: Evropa se ponovo naoružava i sprema za rat sa nama

Evropska unija sprovodi remilitarizaciju i priprema se za rat...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име