Služba bezbednosti Ukrajine (SBU) je pokrenula krivični postupak nakon današnje eksplozije u zgradi policije u Odeskoj oblasti, koju je klasifikovala kao pokušaj terorističkog napada, saopštilo je Odeljenje SBU u Odeskoj oblasti na Fejsbuku.
Eksplozija se, prema istrazi, dogodila danas oko 18 sati nakon što je žena ušla u policijsku stanicu sa paketom za koji se prema preliminarnim podacima, veruje da je sadržao eksploziv.
„Žena je poginula, a lakše povrede zadobila su tri policajca. Njima je pružena medicinska pomoć. Istražitelji SBU vrše uviđaj“, navela je SBU.
U saopštenju se dodaje da se u saradnji sa Nacionalnom policijom preduzimaju sveobuhvatne mere na utvrđivanju svih okolnosti eksplozije i lica umešanih u ovaj incident.
Pretkrivična istraga se vodi zbog sumnje na krivično delo „teroristički akt“.
U zgradi policije u Biljajevki u Odeskom okrugu danas se dogodila se eksplozija, u kojoj je jedna žena poginula, preneli su ukrajinski mediji.